Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Plac zabaw otwarty. Najmłodsi mogą się bawić [zdjęcia]

W poniedziałek oficjalnie otwarto plac zabaw w Sulnówku. - To najnowocześniejsze i jedno z najładniejszych miejsc zabaw w gminie – mówił Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia na chwilę przed przecięciem wstęgi.

Udostępnij
W przecięciu wstęgi wzięli też udział najmłodsi mieszkańcy Sulnówka / Fot. UM w Świeciu

REKLAMA

Droga do szczęśliwego finału nie biegła prosta.

- Pierwszy przetarg na plac zabaw w Sulnówku ogłoszono w ubiegłym roku - przypomniał burmistrz w krótkim przemówieniu. - Okazało się jednak, że oferty mocno przekraczają kwotę zarezerwowaną na ten cel przez gminę.

Reklama
Reklama

Konieczny był kolejny przetarg ogłoszony już w tym roku.

Wybrano ofertę Zakładu Usług Komunalnych w Świeciu, który zaproponował 592,1 tys. zł. To więcej niż planowała wydać gmina, ale radni uznali, ze lepiej dołożyć różnicę niż dalej zwlekać z inwestycją.

Wykonawca miał na realizację 120 dni od momentu podpisania umowy.

Reklama
Reklama

Skończył przed czasem, za co również chwalono go w czasie wtorkowej uroczystości, w której oprócz samorządowców i wykonawcy wzięli udział także najmłodsi mieszkańcy Sulnówka.

Zresztą kilku z nich przypadło w udziale przecięcie wstęgi. Pomagali im w tym Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, Adam Cieślak, wiceprzewodniczący rady, Beata Andrik, sołtys Sulnówka i Jacek Kliczykowski, prezes ZUK.

Plac zabaw znajduje się w sąsiedztwie remizy OSP w Sulnówku.

Reklama
Reklama

Teren jest ogrodzony, a nawierzchnia wykonana z bezpiecznego tworzywa sztucznego. Pomyślano też o trawnikach, krzewach i drzewach.

Wśród urządzeń do zabawy znajdziemy m.in. zestaw zręcznościowy typu „statek”, karuzelę, zjazd linowy, huśtawki, bujaki sprężynowe i tor przeszkód.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl

Materiał wyborczy sfinansowany przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Udostępnij

Komentarze (9)

 1. Matka

  2 października 2023 19:45

  I oczywiście nie ma bujawki dla małych dzieci takiej z zabezpieczeniem. Takie dzieci lubią bujać się właśnie najbardziej nie wiem co za cofnięty człowiek ten projekt robił serio.

 2. J.

  2 października 2023 20:20

  Ja muszę z Matim kiedyś przyjść tam

 3. Mmm

  2 października 2023 20:59

  Ostatnio myślałam że to już otwarte, w sobotę byliśmy przejazdem a tu zonk, zamknięte wszystko, fajnie że już jest

 4. Hubert

  3 października 2023 08:51

  To teraz jedźcie zobaczyć plac zabaw zrobiony przez zuk ,ok 3 tyg temu oddany do użytku, maty się zapadły jak by miały 10 lat , dzieci się potykają na nierównej powierzchni, która pływa bo ułożona na żwirze, na cement już nie starczyło czy jak ?

 5. Oli

  3 października 2023 14:43

  A Jerry gdzie? Przecięcie wstęgi a go nie ma

 6. Kb

  3 października 2023 22:18

  Proszę napisać o innych placach zabaw śmiech dla dzieci bezpieczeństwo że położona powierzchnia się zapada ruszą wszystko zrobione na odwal bez ogrodzenia kamer starsi spotykają się piją alkohol pala pełno szkieł nie no naprawdę piękne te place zabaw

 7. Irok

  4 października 2023 04:31

  Najważniejsze w tym wszystkim nie są dzieci lecz celebra jest otwarcie jest impreza nożyczki,wstęga wladze wiadomo kto 🤣 i oczywiście „kronikaaa filmowa”

  Pa.
  Brakuje mi tam dwóch typów tak dobrze znanych od lat 90 tych bez nich przecięcie nie mogło się odbyć

 8. Mamita

  4 października 2023 17:19

  A gdzie władze, dbają o bezpieczeństwo dzieci na osiedlu Miasteczko. Fajnie nowa nawierzchnia, bujawki a gdzie ogrodzenie , oświetlenie nie wspomnę o kamerach. A może ta inwestycja jeszcze nie zakończona ? Tutaj takich wstęg, nożyc i zdjęć do kroniki nie było.

 9. Hubert

  5 października 2023 19:08

  Tam niech lepiej zdjęć nie robią , bo zuk się wstydu naje jaką fuszerkę odwalili, podłoże zapadnięte jak by 10 lat było użytkowane, trzeba uważać żeby dzieci sobie nóg nie połamały … bujawki i sprzęt fajnie wykonane i zamontowane , ale podłoże to masakra.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama