Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Remont trasy nr 91 pod Świeciem mocno się wydłuży. Znamy termin

To, że nie uda się ukończyć w terminie remontu drogi krajowej nr 91 było niemal pewne od co najmniej kilku tygodni. Otwarte pozostawało jedynie pytanie, kiedy w ogóle on się skończy.

Udostępnij
Kierowcy mają już dość stania w korkach. Czas pokaże, czy tym razem uda się dotrzymać terminu / Fot. Andrzej Bartniak

Ta wiadomość nie spodoba się kierowcom. Najpierw Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad deklarowała, że przebudowa drogi krajowej nr 91 na odcinku między Świeciem a Chełmnem potrwa do końca września ubiegłego roku. Potem jednak termin przesunięto na koniec grudnia.

Nie trzeba było być fachowcem, żeby jeszcze jesienią uznać, że grudniowy termin również jest mało realny. Wystarczyło przejechać się tą trasą i zobaczyć co już zrobiono i co jeszcze zostało do dokończenia.

A zostało dużo, skoro na początku listopada wykonano tylko nieco ponad 50 procent inwestycji.

Reklama
Reklama

Pod koniec grudnia ubiegłego roku opublikowaliśmy fotorelację z prac na trasie Świecie-Chełmno. Zwróciliśmy się też do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z pytaniem, czy w związku z tym, że "gołym okiem" widać, iż przebudowa drogi nie zakończy się do 31 grudnia, wyznaczono nowy termin finału prac.

Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedź.

- Termin całkowitego zakończenia przebudowy drogi krajowej nr 91 między Świeciem a Chełmnem został wydłużony na wniosek wykonawcy do 14 kwietnia tego roku - informuje Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Reklama
Reklama

Jak dodaje rzecznik, zlikwidowano większą część odcinków z ruchem wahadłowym. Według stanu na 3 stycznia istnieją dwa odcinki z ruchem wahadłowym po stronie Świecia.

- Ich likwidacja i dalsze upłynnienie ruchu zależy od warunków pogodowych, a co za tym idzie, możliwości prowadzenia robót bitumicznych. Niestety, w najbliższych dniach temperatura ma spaść poniżej zera - wyjaśnia Julian Drob.

A to może oznaczać kolejne przesunięcie terminu. Jak podaje GDDKiA, "wahadła" na odcinku chełmińskim zostały usunięte jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Reklama
Reklama

- Krótkie utrudnienia mogą się pojawić jedynie na czas montażu oznakowania i innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego - dodaje rzecznik GDDKiA.

Przebudowa drogi krajowej nr 91 między Świeciem a Chełmnem rozpoczęła się latem 2022 r. Jak argumentuje GDDKiA, do opóźnienia w realizacji prac przyczyniły się problemy z niestabilnym podłożem gruntowym. Wymagało to wprowadzenia zmian w pierwotnie przyjętych rozwiązaniach technologicznych.

Inwestycję wartą 67,4 mln zł wykonuje konsorcjum Kobylarnia - Mirbud.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba sami nie wierzą w to co mówią. Jak mogą skończyć prace w kwietniu skoro pogoda uniemożliwi większość prac. Robicie z ludzi debili?

Pogoda akurat jest bardzo łaskawa, więc przestańcie robić z ludzi debili i mierzyć ich swoją miarą. Szybciej zostało zmodernizowane Przechowo niż ten odcinek drogi.

Tam musiałby jeszcze ktoś pracować…

Reklama

Ja bym Kobylarni jeszcze z 10% premii wręczył.

Cygan Lepszy od Polaka..

XD

Reklama

Poczekajcie jeszcze 5 miesięcy przed wyborami samorządowym wszystkie prace będą zrobione i w Terespolu i most przez Wisłę przyjadą władze a wy polecicie dalej głosować na osiem gwiazdek

Kolejni twierdzą „brak ludzi”?

Szok.Ja poprostu zmienił bym firme.Kobylarnia to już przeżytek robià jak chcà z gdy już pójdzie zgłoszenie do mediów to przykrywają to na warunki i terminy.Oni są do kitu.Znam 3 osoby osobiście co przez was pracę straciły bo spóźniali się do pracy.Jestescie nie kompetentni.Chron Boże polskie drogi przed taką firmą.

Reklama

Warstwa ścieralna położona na wysokości Grubna i Chełmna to żart. Oni chcą te fałdy oznakować i oddać do eksploatacji? Ktoś to chce odebrać? No chyba, że wahadełka jednak powrócą… Sam nie wiem, na co czekać…

Mój syn pracuje w Chełmie w jednej z firm . Zarywa nockę nie dość że diesel trza rozgrzać to szybciej wyjechać żeby do pracy zdążyć. 2 godziny w dupie. Tak to jest że za PiS najtańsza firma wygrała. Powińy być kary. A ci co uczciwie pracują na czas żeby dojechać muszą z nawiązką 3 godziny wcześniej wstać. A ta firma co robi to jak za komuny. 1 robi 5 się przygląda. Nawet nie nauczyli pracowników jak się ruchem kieruje.

Abc i znów polityka. Teraz PO będzie wybierać najdroższe firmy. Pasuje. Ludzie ogarnięcie się!!!

Reklama

Najlepsze jest to, że jeżeli już kogoś tam widać przy pracy to w białym kasku ? sami kierownicy.. Gdyby ta „firma” robiła tak robotę na przykład w Niemczech lub w UK już dawno pożegnali by się z zleceniem. Robicie z ludzi debili! Dojazd do pracy w Świeciu od strony Torunia zajmuje niekiedy 2 godziny i z powrotem to samo!

Dlaczego nie wystąpicie z pozwem zbiorowym? Niech Ktoś w końcu za to odpowie.
Dobrze by było powiadomić też prokuraturę. Dość bezkarności tych nieudaczników!

E tam po co to remontują przecież nikt tam nie jeździ wszyscy teraz jeżdżą autostrada najlepiej jakby zburzyli ten most i by był święty spokój dla świeciakow ta drogą nie potrzebna.

Przestańcie wypisywać głupoty o czasie wyczekiwania na przejazd sprawdziłem przed południem w obie strony mierzyłem czas na zatrzymaniu to do Chełmna wyszło 7 minut a w powrotnej drodze do Świecia trafiłem akurat jadąc bez zatrzymania. Znaleźli się fachowy co chcecie żeby było widać robotników z łopatami przy pracy to nie te czasy. Krawężniki można ułożyć w ciągu 10 godzin pracy 120 metrów w 3 osoby warunek musi być rozłożona podsypka, to jest ciężka ręczna praca. Ten co do pracy jedzie 3 godziny to chyba w tym czasie jeszcze łowi ryby w Wiśle. Milutko pozdrawiam byle do wiosny.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo