Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Samochód dostawczy stanął w ogniu. Wewnątrz znajdowały się trzy osoby [zdjęcia]

W środę wieczorem strażacy gasili pożar samochodu dostawczego na autostradzie A1.

Udostępnij
pozar-czolo

REKLAMA

W środę o godz. 19.45 komenda powiatowa straży dostała informację o płonącym samochodzie na autostradzie A1. Na wysokości Rulewa (gmina Warlubie) palił się dostawczy citroen jumper.

- Kiedy strażacy dotarli na miejsce, ogień objął już całą kabinę i zaczęła palić się część ładunkowa, gdzie znajdowały się pozostałości od montażu mebli – wyjaśnia asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Kierowca zdążył zjechać na pas awaryjny. Razem z dwoma pasażerami w porę uciekli z samochodu i nikt z nich nie doznał obrażeń.

Podczas prowadzonych działań obydwa pasy autostrady w kierunku Gdańska były zamknięte. Po ugaszeniu ognia, przywrócono ruch na jednym z nich.

- Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w przedziale silnika – informuje Marcin Klemański.
REKLAMA

Straty oszacowano wstępnie na 20 tys. zł.

Strażacy zakończyli działania tuż po godz. 21.00. Ruch na drugim pasie przywrócono jednak później, po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję.

W akcji brały udział cztery zastępy, po jednym z Wojskowej Straży Pożarnej w Grupie i OSP w Warlubiu oraz dwa z komendy powiatowej w Świeciu.
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama