Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Sprawca śmiertelnego potrącenia kobiety usłyszał zarzuty. Co mu grozi?

Decyzją Sądu Rejonowego w Świeciu 51-latek, podejrzany o spowodowanie wypadku w Polskim Konopacie, gdzie śmierć poniosła rowerzystka, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Udostępnij
Sąd Rejonowy w Świeciu zadecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące / Fot. KPP Świecie

Jak już informowaliśmy, do tragicznego wypadku doszło w miniony poniedziałek około godziny 17.00 w Polskim Konopacie (gmina Świecie).

Według wstępnych ustaleń policji, kierowca samochodu potrącił rowerzystkę, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.

44-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Reklama
Reklama

W toku prowadzonych czynności, policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali do sprawy 51-letniego mieszkańca powiatu świeckiego.

W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Zgromadzone na tym etapie śledztwa dowody, dały podstawę do przedstawienia mężczyźnie prokuratorskich zarzutów.

Reklama
Reklama

- Wczoraj na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Świeciu zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy - informuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia, grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.  

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (27)

  1. Anonim

    11 stycznia 2024 09:26

    Bydlak

  2. Ccc

    11 stycznia 2024 11:07

    A mógłby sobie spokojnie chlać dalej w domku do końca życia. Teraz musi żyć na trzeźwo z tym co zrobił.

    • Barbi

      11 stycznia 2024 17:42

      No

    • Tak nie ma być

      11 stycznia 2024 18:19

      Killer, aleś mi zaimponował, na pulchę i zaj…, szacun.

    • Anonim

      12 stycznia 2024 15:47

      Za naszą kasę

    • rudy

      12 stycznia 2024 20:44

      Czy na tej drodze jest miejsce dla rowerzystów? Nawet oznakowanych kamizelką? Co na to drogowcy? Stała się tragedia,choć alkohol był,ale spójrzcie na to z innej strony. Nie znacie żadnych stron,a osadzacie tylko sprawcę – on i tak będzie cierpiał do końca życia. Jest pobocze i wydzielony pas dla pieszych rowerzystów? Ile razy były wnioski do zarządu dróg? Czy tam jest bezpiecznie? Kto do tej pory nie zadbał o infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów? Jest oświetlenie? Może było ciemno jak w d….może było ślisko….może rowerzysta też mógł się przyczynić… może….nie wiemy i się nie dowiemy… módlmy się

      • Maniek

        12 stycznia 2024 21:19

        Może gdyby nie chlał, nie byłoby tyle głupich pytań i unikania odpowiedzialności. To raz, po drugie, gdyby był trzezwy to zatrzymałby się i próbował udzielić pomocy, może, może. Walnij się rudy w łeb i zamilcz

  3. DK

    11 stycznia 2024 12:56

    Znałem Emilę,nie mogę w to jeszcze uwierzyć że Jej już nie ma wśród nas.Zawsze uśmiechnięta. Wyrazy współczucia dla rodziny.

  4. Fuks

    11 stycznia 2024 12:58

    Kto nie chlał i nie jeździł niech pierwszy rzuci kamień. Każdemu się przydazylo kilkanaście razy jechać po ostrym melanżu. W polednie pół wiochy wali i jeździ. Najgorzej chleją ci co po delegacjach jeżdżą. Rozwodniki dewianci pijaki na polach Poledna to norma

    • Erni

      11 stycznia 2024 13:02

      „Kto nie chlał i nie jeździł niech pierwszy rzuci kamień”
      Ty dzbanie…nie mierz wszystkich swoja miarą…

      • Xyz

        11 stycznia 2024 16:37

        Czytając te komentarze śmiem twierdzić że nie jesteście nic lepsi niż ten pan skoro bez zastanowienia bylibyście w stanie pozbawić kogoś życia. Nie znacie go nie wiecie z czym musiał zmagać się przez ostatni rok. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania jednak warto zastanowić się co się stało że doprowadziło do tragedii obu rodzin. Tak łatwo jest oceniać i hejtowac.

        • DK

          11 stycznia 2024 18:17

          XYZ weź duży rozpęd walnij łbem w ścianę, jak możesz wspolczóć zabójcy. To że miał problemy z niczego go nie zwalnia, kto ich w dzisiejszych czasach nie ma? Ciekawe czy byś tak mówił jakby to On zabił Tobie najbliższą osobę?

          • XYZ

            11 stycznia 2024 18:43

            Tak się składa że mierze się z takim problemem od kilku lat. Jestem ofiarą podobnego zdarzenia. I przez te wszystkie lata nigdy nie przyszło mi do głowy aby zrobić to co ty zrobiłbys bez wahania.
            Masz w sobie więcej agresji i jadu niz nie jeden prawdziwy przestępca.

    • DK

      11 stycznia 2024 13:04

      Masz się czym chwalić i stoisz po jego stronie. Widocznie #Fuksem# Ci się udawało jeździć po pijaku i nikogo nie zabić. Też powinni Tobie ściąć ten głupi łep i temu sprawcy tak samo, może jak zabiją Ci kogoś z rodziny to coś zrozumiesz chodzący rynsztoku

    • Ccc

      11 stycznia 2024 13:59

      Fuks , z przyjemnością rzucę kamieniem w twój pusty łeb.

    • Pacyfikator

      11 stycznia 2024 21:51

      Niezły trolling. To tak samo jak „kto nie okradł sklepu” niech pierwszy…. Słabiutkie to.

    • Czytelnik

      11 stycznia 2024 23:07

      Teraz to pojechałeś.Swoim komentarzem obraziłeś mieszkańców Poledna..Pewnie ty po pracy pod sklepem pył spłukujesz piwem i jedziesz dalej.3/4 mieszkańców nie ma nawet prawa jazdy.Jesteś żałosny.

      • Fuks

        12 stycznia 2024 07:28

        Nigdzie nie obraziłem mieszkańcą Poledna, żyją tam ludzie bardzo uczciwi i prawi. Ale to tylko połowa bo druga połowa to … Jak w komentarzu. Chleją i jeżdżą i każdy sąsiad o tym wie.

  5. Dino bagio

    11 stycznia 2024 13:20

    Co mu zrobią? A no tyle że dostanie 8 lat po czym po 4 wyjdzie. Ludzie nie czarujcie się polskie prawo jest chore!

  6. Jaro

    11 stycznia 2024 15:46

    Duduś go ułaskawi

    • Xd

      11 stycznia 2024 17:06

      Może ten fałszywy rudy

  7. Pszehowo

    11 stycznia 2024 17:43

    Chlał srał. Większość z Was musiała siedzieć z polskiego za nieumiejętnie czytanie ze zrozumiem.
    O której go zatrzymali? Jakieś dane konkretne może by wyciągać wnioski? Wtedy sobie psy wieszajcie.
    Trzeźwy czy nie kara ma być dotkliwa.

  8. DK

    11 stycznia 2024 18:24

    Może ktoś go zna? Może z Bukowca lub Przysierska?To sąsiednie wioski przecież.Ludzie sami mu pomogą podjąć właściwą decyzję

    • DK

      11 stycznia 2024 22:01

      Podaj dane to sam ci pomogę podjąć właściwą decyzję

  9. Michnik

    11 stycznia 2024 19:17

    Połowa komentujących tutaj i na innych facebookach go zapewne zna.

  10. xyz

    12 stycznia 2024 07:03

    „Nie pijacy” czy niepijacy? Duza roznica wiec warto uscislic. Widze ze uzewnetrzniasz fantazje…pic nie mozesz wiec coz…typowa reakcja osoby uzaleznionej. Pozdrawiam

  11. Rolnik

    14 stycznia 2024 01:40

    Do ostatniej śmierci za panią ewmilie .