Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Tą drogą trudno przejechać po każdej solidnej ulewie

Mieszkańcy gminy Drzycim skarżą się na drogę z Lubochenia do Gródka. Po ulewach z pobliskich pól spływa ziemia utrudniając w wielu miejscach przejazd.

Udostępnij
lubochen

REKLAMA

Ostatnie ulewy dały się we znaki w wielu miejscach. Powalone drzewa, podtopione piwnice i drogi zalane błotem spływającym ze skarp. Tego ostatniego doświadczyli mieszkańcy Drzycim, poruszający się autami na odcinku Lubocheń-Gródek.

- Tuż po nawałnicy w kilku miejscach przejazd był niezwykle trudny - mówi nasz Czytelnik. - Ziemia grubą warstwą zasypała jezdnię. Stało się tak nie pierwszy raz. Interweniowaliśmy już w tej sprawie. Nie dochodziłoby do takich sytuacji, gdyby prawidłowo działały rowy.

Na pewno jest w tym wiele racji. Co na to Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu?
REKLAMA

- Problem w tym, że przy intensywnych ulewach, jak te, które niedawno przetoczyły się przez całą Polskę, żadne rowy nie są w stanie odprowadzić nadmiaru wody - przekonuje dyrektor Adam Meller. - W przypadku tej drogi istotniejsze jest to, że znajduje się ona w niecce. Z kolei skarpę tworzą lekkie zimie, które spływają razem z wodą w dół, najpierw wypełniając rowy, a potem przedostając się na drogę.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg obiecał, że na początku przyszłego tygodnia drogowcy zajmą się odcinkiem Lubocheń-Gródek i zastanowią, jak zaradzić problemowi. Wcześniej muszą uporać się ze zniszczeniami, jakie woda i wiatr dokonały w Topolnie i Brzeźnie.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA  

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Kierowca

  27 czerwca 2020 11:45

  Sęk w tym, że na tym odcinku

  Sęk w tym, że na tym odcinku nie ma rowu bądź został zlikwidowany przez właściciela bądź dzierżawcę przyległego pola. Innym problemem jest wyjazd z Lubocheni w kierunku Świecia brak dobrej widoczności nie jest wykoszone skrzyżowanie, widocznie musi dojść do tragedii.

  • Anonim

   27 czerwca 2020 16:57

   Dokładnie rów tam został

   Dokładnie rów tam został zaorany żeby było więcej pola 

 2. Kazikkk

  27 czerwca 2020 14:48

  Każdy kto mieszka na wsi to

  Każdy kto mieszka na wsi to wie,  że jest tak duży głód ziemi że ostatnia skiba zawsze idzie 2 cm od krawędzi jezdni. Gdyby policzyć te brakujące metry kwadratowe  przy wszystkich drogach powiatowych i przeliczyć  na karne złotówki za bezprawne użytkowanie byłyby powiatowki zmodernizowane w klasie dróg ekspresowych.

  • Warszawiak

   27 czerwca 2020 15:37

   3 razy tak! Jeszcze trochę a

   3 razy tak! Jeszcze trochę a podopieczni ministra rolnictwa znajdą sposób by zasiać cóś bezpośrednio na asfalcie albo torach kolejowych. Kiedyś wypasali mućki na poboczach i dobrze, że chociaż to się skończyło. Dopłaty suszowe, deszczowe, mrozowe, upałowe, przestojowe, pośrednie, bezpośrednie, na rozwój, na przezwój, na warchlaki, kurczaki i olej do piły bo dżewo trza cionć

   • Cpn

    27 czerwca 2020 17:42

    Jeszcze do ropki złotóweczke

    Jeszcze do ropki złotóweczke od litra

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama