Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tu można odpoczywać, jeść i nocować. Doceniono branżę turystyczną z naszego powiatu [zdjęcia]

W Bydgoszczy zakończyło się Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej. Nagrodzono i wyróżniono na nim również przedstawicieli branży turystycznej z powiatu świeckiego.

Udostępnij
Przedstawiciele branży turystycznej z powiatu świeckiego na bydgoskim forum / Fot. MP

OGŁOSZENIE WYBORCZE

Tegoroczne hasło przewodnie forum brzmiało "Region na talerzu". Wydarzenie rozpoczęła uroczysta gala. W jej trakcie zostali nagrodzeni uczestnicy konkursu Agro-Wczasy. Wśród laureatów sporo podmiotów pochodziło z powiatu świeckiego.

W kategorii Agro-Pobyty drugie miejsc zdobył Pensjonat Wierzchy Marii i Adama Szarafinów (gmina Osie). Natomiast wyróżnienie w tej kategorii zdobył hotel Branica No. 25 Magdaleny i Marka Tymczaków (gmina Bukowiec).

Reklama
Reklama

W kategorii Agro-Atrakcje na drugim miejscu znalazł się dom pracy twórczej Ciafrotowo ze Średniej Huty (gmina Warlubie), prowadzony przez Magdalenę Kostrzewską i Marcina Karpińskiego.

W tej samej kategorii trzecie miejsce zdobyła Wioska Chlebowa w Janiej Górze (gmina Świekatowo) Towarzystwa Rozwoju Gminy Świekatowo.

W kategorii Agro-Kuchnia wyróżnienie przypadło ośrodkowi wypoczynkowemu Kociewska Polana w Sulnowie (gmina Świecie) Elżbiety Głowali-Rosinke.

Reklama
Reklama

Tradycyjnie wydarzenie przeznaczone jest dla szeroko pojętej branży turystycznej i wytwórców produktów lokalnych, oferujących swoje usługi na terenach wiejskich, a także przedstawicieli instytucji związanych z turystyką i promocją.

Organizatorzy pod hasłem "Region na talerzu" zawarli szeroko pojęte dziedzictwo niematerialne, kryjące się w smakach i potrawach kuchni regionalnej województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby teoria szła w parze z praktyką, zaproszono producentów i wytwórców produktów spożywczych. Z powiatu świeckiego swoje piwo promował Gruczniak z Gruczna oraz Pasieka Rodzinna Wnuk&Bacia z Lniana.

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama