Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W Głogówku kierowcy ignorują zakaz wjazdu, a policja wlepia mandaty

Lepiej nie lekceważyć zakazu na skrzyżowaniu drogi powiatowej z trasą krajową w Głogówku koło Świecia. Dość często zagląda tam policja, co dla części kierowców kończy się mandatem.

Udostępnij
Mimo wyraźnego zakazu, każdego dnia wielu kierowców ignoruje znak, co nierzadko kończy się mandatem / Fot. Andrzej Bartniak

Chociaż remont drogi powiatowej biegnącej przez Głogówku Królewskie (gmina Świecie) zakończył się już jakiś czas temu, to nadal obowiązuje zakaz wyjazdu z tej drogi na trasę nr 91.

Ograniczenie ma związek z trwającą wciąż przebudową drogi krajowej (o kolejnym przedłużeniu prac do połowy kwietnia pisaliśmy tutaj).

Na razie nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywał zakaz wjazdu od strony Głogówka. Póki co, jest. Niestety, za sprawą kierowców, którzy go ignorują bywa przyczyną sytuacji, które mogą skończyć się kolizją lub wypadkiem.

Reklama
Reklama

Tak przynajmniej uważa Czytelnik, który regularnie jeździ tą trasą.

- Tylko czekać, jak na tym skrzyżowaniu dojdzie do poważnego wypadku - irytuje się Czytelnik, kierowca z długim stażem. - Kiedy bym nie jechał, to niemal zawsze ktoś mimo zakazu próbuje "wyskoczyć" w kierunku Chełmna. Bywa, że w kolejce oczekuje nawet pięć, sześć aut jadących od strony Świecia.

W październiku ubiegłego roku było głośnio o policyjnych kontrolach prowadzonych właśnie w tym miejscu, tuż po ustawieniu zakazu.

Reklama
Reklama

- Oprócz planowanych patroli w obrębie wspomnianego skrzyżowania, policjanci pojawiają się tam też na wezwania kierowców, którzy zjeżdżając z trasy nr 91 w kierunku Świecia natrafiają na auta jadące wprost na nich. To bardzo niebezpieczna sytuacja. Zwłaszcza teraz przy tak ograniczonej widoczności - zaznacza kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Lepiej więc nadłożyć trochę drogi i nie ryzykować, bo spotkanie z policją na tym skrzyżowaniu wiąże się dla kierowców lekceważących zakaz z mandatem i punktami karnymi.

Reklama
Reklama

Przedłużające się prace na drodze nr 91 powodują, że kierowcy popełniają kosztowne błędy / Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (21)

  1. Kierownik zamieszania

    10 stycznia 2024 08:56

    Tam są takie nierówności że chyba tylko debs przejedzie ten odcinek więcej niż 20km/h. Zakaz stoi tam niepotrzebnie bo czas pomiędzy „zielonym” jest odpowiednio długi żeby wydostać się z Głogówka. Nie nakręcajmy się nawzajem to będzie dobrze. Pokażmy że jesteśmy lepsi od rządzących tym krajem.

    • Leo

      10 stycznia 2024 19:34

      Ciekawe kiedy burdel z tym remontem drogi się skończy to jest porażka tam się nic nie dzieje kto zapłaci za paliwo i czas który kierowca traci objazdami przez miasto i oczywiście postój w korku,a końca nie widać .

      • Celnik

        12 stycznia 2024 09:09

        To którędy teraz że Świecia dojechać do Chełmna.kto podpowie.

  2. Sfrustrowany

    10 stycznia 2024 09:01

    Dla mnie to nieporozumienie! Wyjazd z Głogówka miał być oddany dawno temu! Mieszkam praktycznie przy wyjeździe, muszę jeździć do Chełmna codziennie- kto mi odda za to paliwo i stracony na objazdy czas?! „lepiej nadrobić kilka kilometrów”? To chyba kpina!!!

  3. Anonim

    10 stycznia 2024 09:03

    W końcu ktos sie za nich zabrał! Dwa razy dziennie tam przejeżdzam. Policji ni widu ni słychu za to jadących pod zakaz pełno.

  4. Oko na świecie

    10 stycznia 2024 09:27

    Wczoraj nagrałem brudasa co jego pies na Żwirki i Wigury prostował ogon do Sr Ania na trawniki. Nagrałem twarze tych brudasów i wysyłam na policję. Sprzątanie po psiorach odchody a wy ludzie róbcie donosy. Miasto musi być czyste od psiego łajna.

  5. Irys

    10 stycznia 2024 09:45

    To kpina że nadal skrzyżowanie jest zamknięte,kara dla wykonawców a nie karać kierowców

  6. Ccc

    10 stycznia 2024 11:42

    Barany nie kierowcy. Skoro jest jeden pas ruchu zamknięty to zrobiono zakaz wjazdu. Ale najważniejszy jestem Ja i moje życie, inni się nie liczą bo jestem pępkiem świata,niech mi zjeżdżają z drogi. W najgorszym przypadku zablokuje ruch i tyle. Takie to jest ” myślenie ” kierowców jadących pomimo zakazu wjazdu.

  7. lol

    10 stycznia 2024 11:52

    to niech Chełminiaki nie jeżdżą do świecia tylko siedzą u siebie

    • .....

      11 stycznia 2024 08:22

      Tacy z Was wszystkich patrioci i prawdziwi Polacy, siebie nawzajem nienawidzicie, kłócicie się o byle g…. Ale sztucznie i na pokaz kochacie innych, masz najlepszy przykład przyjaciół zza Buga.

  8. jędrekklimatowy

    10 stycznia 2024 12:30

    Chełminiaki jeżdża do świeckiego mcdonalda i korkują Świecie. Powinna być jakaś opłata klimatyczna do miasta to może część mieszkańców z Chełmna zrezygnuje ze Świeckiego mcdonadlda i pożywi się swoim lokalnym kebabem. A taka opłata klimatyczna jak najbardziej mogłaby istnieć, bo tankują w Chełmnie, a u nas spalają paliwo

    • Mysz

      10 stycznia 2024 13:23

      Tak mądry jędrku. Podzielmy się jeszcze bardziej, już nie tylko ze względu na poglądy polityczne ale miejsce zamieszkania, albo na tych co chodzą ubrani na czarno lub na zielono.

      • Marek 63

        10 stycznia 2024 19:55

        E tam, przecież to żart, mądry czy nie, ale tak to odbieram.

    • chełminianin

      12 stycznia 2024 16:20

      tankujemy w Świeciu,bo macie taniej paliwo niż u nas.

  9. jajo

    10 stycznia 2024 13:51

    Chełminiaki zostańcie u siebie świecie dla świeciaków

  10. Ha ha ha

    10 stycznia 2024 14:07

    No to się uśmiałam! Mcdonald? Naprawdę?! ? a co z tymi którzy mieszkają w Świeciu i pracują w Chelmnie, albo odwrotnie?! Albo się uczą? Mcdonald! Padłam!!!

  11. Bombel

    10 stycznia 2024 14:19

    Policja nic innego nie potrafi jak wystawiać mandaty!

  12. Duduś

    10 stycznia 2024 15:09

    Codziennie tam jeżdżę i nigdy nie złapali mnie.

    • Punisher

      10 stycznia 2024 16:38

      Dudusiu w takim razie ja cię złapię. Napisz tylko o której godzinie jedziesz.

  13. Ni ni

    10 stycznia 2024 15:18

    Kiedy trzeci kran zamontujecie w Csw bo bez kranu na rzęsę to lipa

  14. Tomek