Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wojny na banery ciąg dalszy. Niszczone i zrywane banery kandydatki Koalicji Obywatelskiej

Wczoraj informowaliśmy o zniszczeniu banerów wyborczych kandydatów PiS. Podobny los spotkał baner kandydatki z innego komitetu. Nie jest to jedyny taki przypadek.

Udostępnij
Baner wyborczy Iwony Karolewskiej w Laskowicach z zamazaną twarzą kandydatki do Sejmu / Fot. nadesłane

REKLAMA

Jak informowaliśmy w piątek, na czterech banerach kandydatów PiS do Sejmu i Senatu pojawiły się wulgarne napisy. Zarysowano też twarze kandydatów.

Banery wiszą na ogrodzeniu nieruchomości należącej do jednej z firm przy ul. Wodnej w Świeciu (pisaliśmy o tym tutaj).

Reklama
Reklama

Tego samego dnia, po ukazaniu się artykułu, Czytelniczka przysłała nam zdjęcie baneru z zamazaną twarzą Iwony Karolewskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z powiatu świeckiego. Baner wisi na ogrodzeniu przy ul. Parkowej w Laskowicach.

- Twarz pani Karolewskiej została zamazana jakieś dwa dni temu. Uważam takie zachowania za prymitywne, bez względu na to, z jakiej partii wywodzą się kandydaci. Niestety, wśród zwolenników każdej opcji są ludzie, którzy dopuszczają się zwykłego aktu wandalizmu – podkreśla Czytelniczka.

Zapytaliśmy Iwonę Karolewską, czy to jedyny taki przypadek.

Reklama
Reklama

Jak usłyszeliśmy, jej banery są od kilku dni niszczone i zrywane zarówno na wsiach, jak i w miastach na terenie powiatu.

- W Świeciu część takich sytuacji nagrał monitoring miejski, więc sprawcy nie zostaną anonimowi – mówi Iwona Karolewska. – Ubolewam nad tym co stało się z banerami na ul. Wodnej, podobnie, jak ubolewam nad tym, że niszczone są moje banery czy innych kandydatów Koalicji Obywatelskiej i pozostałych komitetów. Trzeba zrozumieć, że każdy kandydat ma prawo do prowadzenia kampanii wyborczej. Na tym polega demokracja – zaznacza kandydatka na posła z powiatu świeckiego.

Iwona Karolewska zamierza po zakończeniu kampanii przekazać banery schronisku w Sulnówku, aby osłaniały zimą kojce dla psów.

Reklama
Reklama

Przypomnijmy, że za niszczenie lub nieuzasadnione usuwanie materiałów wyborczych grozi do 5 tys. zł grzywny.

Jeśli komitet wyborczy oszacuje, że straty przekraczają 500 zł, a więc zostało popełnione przestępstwo, sąd może orzec karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (57)

 1. ziomek

  30 września 2023 20:06

  Trzeba małe kamerki zamontować i po sprawie. Wtedy będzie wiadomo kto to jest wandalem.

 2. Cichy wielbiciel

  30 września 2023 20:12

  Iwona i tak wygra. Super z niej kobitka.

  • Edek

   1 października 2023 13:47

   Będzie siedzieć

 3. patriota

  30 września 2023 20:35

  Ja głosuję na partię która wprowadziła Polskę do Nato i do Unii Europejskiej.

  • Rys

   30 września 2023 20:58

   Przestępstwo a z jakiego artykułu ?

   • Bezprawnik

    30 września 2023 21:07

    Jeśli uszkadzasz cudzą rzecz której wartośc wynosi więcej niż 500 zł to nie jest to już wykroczenie tylko przestępstwo. Wtedy podlegasz art. 288 kodeksu karnego. Pomogłem? 🙂

    • Rys

     1 października 2023 00:31

     Myśle, że to pomalowanie bardziej pod art.68 par. 1 K.W.

    • Rys

     1 października 2023 00:33

     Pomogłem 😁

     • Komos

      1 października 2023 01:19

      Panini wona wygląda na inteligenta kobietę. Szkoda ze należy to lewaków.

    • Leo

     1 października 2023 13:53

     Moga sobie malować itak na tą panią zagłosuje

 4. Tomzik

  30 września 2023 21:01

  A gdzie teraz ci co dopiero co pisali o wyborcach PO jacy chamscy? 😀 A przecież PiS mówił zawsze, że oni tacy nie są, że są lepsi hahaha.

 5. Anonim

  30 września 2023 21:48

  Iwona i tak masz nasze głosy. Kto cię zna się że warto na ciebie postawić!

  • Debilu

   2 października 2023 19:10

   Mów za siebie

 6. szok

  30 września 2023 22:31

  ładnie trzeba mieć nasrane we łbie, bezwzględu na opcję polityczną.

  • Zdrowo Rosądkowy

   1 października 2023 09:36

   Kochani Rodacy, zanim oddacie głos na partie telewizyjne posłuchajcie/ obejrzyjcie kanał na YouTube „Musisz to wiedzieć” niezależnych dzienikarzy z Włocławka. Czy przeczytajcie książkę Wojciecha Sulińskiego „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera” (również na YouTube). Wyciągnijcie wnioski…
   Ja chcę silej gospodarki a nie armii, tanich mediów (woda,prąd,gaz), dobrych stosunków z sąsiadami.
   Rodacy pametajcie! Rządzący to ci co zasiadają w Sejmie, nie tylko ci co mają teki ministrów.

 7. Potok

  1 października 2023 01:13

  Ko to diabelska partia z chorymi europejskimi zasadami. Na z żeście nigdy nie dojdzie do władzy

 8. Jasiu34

  1 października 2023 01:14

  Weź się za robotę Iwona a nie do polityki się pchasz i to jeszcze do lewaków. Tfu… Oby konfederacja wygrała

 9. Antek

  1 października 2023 05:41

  Pewnie jakiś POwski wyborca sam to zamalował zeby nie było, ze niszczą pisowskie. A POwskie stoją czyste

 10. Obserwator

  1 października 2023 06:26

  Redakcja chcę wywołać zamieszanie ,kto gorszy. Najpierw artykuł o zamalowanych banerach pis teraz temat przykryty banerami po.Trzeba zauważyć że głos bezdomnego tyle samo warty co profesora i 15 tego będzie wiadomo kto kogo zamalował.

 11. Daniel

  1 października 2023 07:24

  Widz sam siebie jeb i KałO

 12. Jacek

  1 października 2023 07:56

  Wyznawcy PiSu pójdą na wybory i sprawią, że: -twoje pieniądze dalej będą iść na patologię, KK, Rydzyka i jakieś naziolskie organizacje, -KK będzie miał decydujący wpływ na stanowione prawo, -nasze prawa i wolności nadal będą ograniczane, -wywalą nas z Schengen,
  -wszyscy zamkną z nami granicę i być może będziemy mieć
  zakazy wjazdu (jak Rosjanie do niektórych krajów),
  -zostaniemy wywaleni z wszelkich organizacji międzynarodowych (lub zawieszeni, jeśli regulaminy nie przewidują możliwości wywalenia kogoś), -wszystkie dotacje nadal będą całkowicie zablokowane, -nadal codziennie miliardy będą iść na spłatę sankcji, -na świecie będziemy postrzegani i traktowani tak samo, jak Rosja (o ile rząd, podobnie jak jego wyborcy sobie na to zasłużył, to robienie tego wobec calego narodu jest obrzydliwą
  generalizacją). -wszelkie surowce z Rosji nadal będą do nas iść w hurtowych ilościach (inaczej mówiąc: Polska nadal będzie finansować wojnę Putina).
  -będzie jeszcze więcej przekrętów i afer z udziałem PIS.
  Dlatego trzeba iść na wybory i odsunąć ich od władzy. W przeciwnym razie tacy jak ci na zdjęciu wybiorą za nas. A są ich setki tysięcy. I wszyscy zagłosują wiadomo jak.

 13. Patola budzi sie

  1 października 2023 07:58

  Damy radę , siedzimy w domu , płacą nam za to , ciągniemy z państwa ile się da , a ciemnota pracuje. Wystarczy raz na kilka lat się zmobilizować i zagłosować , czego szara pracująca masa nie zrobi , bo zmęczeni po robocie. Wygramy , Live PiS forever and ever

 14. cccccc

  1 października 2023 08:10

  Przy braku programu gramy emocjami cała socjotechnika PO PSL właściwie całej opozycji włącznie z Konfederacją to jedno i to samo

 15. Cała prawica to katotaliby

  1 października 2023 08:51

  PiS, konfederacja, koń trojański PiSu zwany bezpartyjni dla niezdecydowanych, i prostytutka polityczna PSL. Prostytutka, bo zawsze idzie z tym kto da więcej. A potem orgietki prawicowców za rządowe pieniądze z naszych podatków.

 16. olaf

  1 października 2023 09:59

  Ludzie żygaja pania karolewska.wszedzie sa te plakaty i ta strona tez spamuje ostro ta kandydatka.

  • Radek

   1 października 2023 10:10

   Ciekawe czemu na tej stronie tylko jedna panią pokazujesz??? Zbieg okoliczności?? Niema innych kandydatów?

   • Alex

    1 października 2023 10:32

    A nie przyszło ci do pustego łba że te ogłoszenia są płatne? Na innym portalu promuje się lewica tu KO. Tak sobie wybrali i za to zapłacili. Az taki niepojętny jesteś? Jakby wziął reklamę PiS i zapłacił to dawaliby PiS ale oni mają TVP i inne swoje media w regionie np. Pomorska. Tak trudno to zrozumieć?

 17. Mieszkaniec

  1 października 2023 10:37

  Zapłać albo załóż gazetę to będziesz też miał swoje banery.
  Do niektórych komentatorów – to że wasze komentarze są tu jeszcze to świadczy o demokracji i swobodnie wypowiedzi w naszym kraju. Szkoda że nie pamiętacie jak to było w Polsce lata temu.Szanujcie różnorodność!

 18. Świeciak

  1 października 2023 10:43

  Niech się samorządowcy lokalni lepiej zajmą pseudodworcem pks i zwinięty mi torami kolejowymi za ich władzy. To jest wizerunek mojego miasta!

 19. Mieszkaniec

  1 października 2023 12:02

  Zapytaj mamę babcie jak po 50groszy parę lat temu dostawały waloryzację emerytur i kto twojej matce podniósł wiek emerytalny o 7 lat. Przypomnij sobie kto potrafił załatwić zniesienie wiz do USA. Przypomnij sobie umowy śmieciówki i zobacz ile połączeń pks i kolejowych wróciło.Jak tego nie pamiętasz to zastanów się dlaczego opozycja tak bardzo boi się referendum

 20. Tomzik

  1 października 2023 18:19

  Więcej było wtedy warte te pisiont groszy jak dziś pińcet złotych. W sklepie za byle g… zostawia się dziś lekką rączką ponad stówę. Za chwilę będą miliony jak w PRL i rozumiem że też będziesz się cieszyć że państwo ci daje pół bańki, nie to co za Tuska. Emerytury dzięki temu, że idzie się na nie szybciej są takie, że bez 15. to masz za dużo by umrzeć a za mało by żyć. A będzie jeszcze lepiej, i 20. zaraz nie starczy. Łączenie rządu ze śmieciówkami to tylko w pisie. Rynek pracy dyktuje warunki i w normalnym kraju raz jest rynek pracodawcy a raz pracownika. Ale w świecie, gdzie monopolista paliwowy sztucznie reguluje ceny, przez co towaru nie ma, to jest nie do pojęcia, że rynek czymś steruje a nie naczelnik ze swojej willi.

  Ja za to zapamiętam na długo brak wolności słowa, faktury za prąd na 1100zł za 2 miesiące i ratę kredytu hipotecznego wynoszącą 5,5 tysiąca złotych. I braki paliwa jak za PRL.

 21. Tomzik

  1 października 2023 18:29

  Jeśli inflacja jest niska i na planowanym poziomie to nie ma potrzeby podnosić najniższej krajowej, bo to oznacza spadek wartości pieniądza czyli inflację właśnie. Komu pensja nie odpowiada może zainwestować w siebie, nabyć nowe umiejętności i poszukać lepiej płatnej pracy. Jest wolny rynek. Pieniądz w normalnym kraju sam nie przyjdzie. Ale u nas by wszyscy chcieli, żeby samo przyszło bez jakiegokolwiek wysiłku i zaangażowania. Bo się należy. OFE trafiło do zusu, a zus państwowy. 5zł za godzinę pracy było, bo było więcej pracowników niż miejsc pracy, zresztą ceny były trochę inne w tym czasie, starczyło to na ciut więcej niż 2 lepsze bułki. Do polskiego budżetu wparowalo za to teraz 280 mld dzięki temu, że stówką w sklepie można se dziś prawie d..e podetrzeć -chleb,smarowidło, kawał sera, mleko i proszek do prania i kasa pokazuje 150 bez zająknięcia.

 22. WYGRAMY

  1 października 2023 21:48

  Pisiory szcza ją pod siebie -buce bez mózgowce!

 23. 123

  1 października 2023 22:03

  Ale ciemnogród. Ile razy można mówić że PKP jest rządowe a PKS Bydgoszcz i gmina nic do tego nie ma. Chyba już jest sprzedany dworzec jakiejś firmie. Może w końcu zapamiętasz?

 24. hery

  1 października 2023 22:58

  Na płocie szkoły katolickiej wiszą gęby pisowskich kandydatów na posłów. Czy kościół nie powinien być apolityczny? Czy wszyscy członkowie kościoła głosują na partię karakana? Ludzie, nie przeszkadza Wam taka agitacja?

 25. Fraggy

  1 października 2023 23:01

  zgadza się, szkoła katolicka przy klasztorku wywiesza banery posłów pis

 26. PT

  2 października 2023 08:53

  Dla tych wszystkich, którzy popierają Koalicję Obywatelską a w szczególności Platformę Obywatelską pragnę przypomnieć że afery i przekręty tej opcji nadal są rozliczane 13 ministrów z rządów Tuska ma zarzuty prokuratorskie a niektórzy już siedzą np. Karpiński. Zapomnieliście już co było: Vat podniesiony z 22 na 23 % nawet na ubranka dla dzieci i książki podnieśli podatki bo przy gigantycznej prywatyzacji ponad 900 zakładów należących do Skarbu Państwa brakowało pieniędzy. Ludzie pamiętacie na co was było stać wtedy a na co możecie pozwolić sobie dzisiaj bo z tego co słyszę najbardziej narzekają ci najlepiej zarabiający i wtedy i dzisiaj i wytłumaczcie mi jeszcze o jaka wolność Wam chodzi !!!

 27. Mieszkaniec

  2 października 2023 09:03

  Ale to szkoła wywiesza a nie kościół

 28. PL

  2 października 2023 09:18

  Jeżeli tak źle rządzi PiS to powiedźcie jaki program ma Koalicja Obywatelska jakie dobre zmiany dla Polski z tego co udało mis się usłyszeć poza odsunięciem PiSu:
  – likwidacja bariery i przyjęcie migrantów
  – zerwanie umów na dostawy sprzętu wojskowego
  – prywatyzacja wszystkich spółek Skarbu Państwa
  – likwidacja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego bo lotnisko jest w Berlinie
  – odstąpienie od reparacji wojennych
  – przyjęcie Euro w stosunku 1 euro za 4 zł.(w Niemczech była tragedia 1 euro za 2 marki)
  I wiele innych rzeczy mówili ci politycy z Platformy i nie mówicie że tak nie było !!!

  • Tomzik

   2 października 2023 21:18

   A jaki program przepraszam ma PiS? Aaa, wiem. Tusk, Tusk, Tusk, Tusk… To na tyle.

   Tusk nie rządzi 8 lat a z gadki PiSu wynika, że cały czas rządzi.

 29. Tomzik

  2 października 2023 09:25

  No to jak pis takie super to czemu nie przywrócił vat do 22%, przecież oni mieli być lepsi i dbać o ludzi. Afery pis też będą kiedyś rozliczane. Różnica między nami jest taka, że ja sobie zdaję sprawę, że do polityki nie idzie się dla dobra narodu tylko swojego portfela i doskonale wiem, że każdy jak leci będzie tam zagarniał do siebie. I nawet nie oczekuję, że będzie inaczej. Ty natomiast wierzysz w to, co mówią Wiadomości, że Pan premier rzucił dobrze płatną robotę dla służenia narodowi. Tylko ciekawe skąd ma 120 baniek, których normalny człowiek nie widział nawet przed denominacją. Rozumiem że zamiast prywatyzować trzeba było trzymać nierentowne zakłady i opłacać z naszych podatków. Grunt, że nasze, a że absolutnie nie wytrzymywały jakiejkolwiek konkurencji na rynku, tym gorzej dla rynku. Ja pamiętam na co było mnie stać wtedy, pamiętam że rachunki za prąd były 3x niższe i nie były czterocyfrowe, ceny paliw na stacjach również były 2x niższe a rata mojego kredytu na dom nie wynosiła 5,5 tysiąca złotych. Pianie z zachwytu że dają 500 złotych na dziecko albo dodatek 200zł zwany szumnie „14. emeryturą” w momencie gdy ze sklepu wychodzi się za każdym razem z dwa razy wyższym paragonem niż 3 lata temu jest lekko mówiąc chore.

 30. OKI

  2 października 2023 09:37

  Informuję hejterów platformerskiej opcji że tak bardzo krzyczycie o języku nienawiści i propagandzie PiSowskiej a sami tą nienawiść wywołujecie. Widząc wasze wpisy w tym portalu wszyscy czytelnicy wiedzą że chodzi o robienie sztucznej zadymy niż o jakikolwiek pomysł na Polskę, chodzi o wstawienie swoich kolesi na stanowiska a nie o wolność i demokrację, chodzi o pieniądze dla swoich a nie o dobrą zmianę i wreszcie o poniżanie wyborców PiS bo przecież to niewykształceni ludzi którzy na niczym się nie znają a my jesteśmy inteligencją pokroju Pani Jandy, Kurdej- Szatan czy też Pana Seweryna lub obu Szturów.

 31. PT

  2 października 2023 10:43

  Widzę że TY natomiast słuchasz tylko propagandy TVN masz rację na pewno zdarzą się afery PiSu tylko różnica polega na tym że PiS dzieli się z Polakami a Platforma garnęła dla siebie i swoich kolesi i PiS od razu stara się rozliczać afery stąd o nich wiesz. Pamiętasz jak kilka lat temu krzyczeli wszyscy o podniesieniu pensji minimalnej żeby żyło się lepiej i mam pytanie do Ciebie – dlaczego ktoś kto obsługuje Ciebie na co dzień np. w sklepie, na stacji paliw czy nawet na Poczcie ma zarabiać grosze lub robić za najniższą krajową To Ci ODPOWIEM wszystkie usługi i produkty poszły do góry bo każdy chce zarabiać więcej i to nie jest wina tylko i wyłącznie PiSu. Jeśli chodzi o sprzedaż za grosze Spółek Skarbu Państwa to powiedz mi czy w TVN mówili że PKO przynosiło starty, tak samo PKP Energetyka czy też największa w Europie firma przewożąca paliwa i wiele innych spółek-to Tobie wciskają kit i sprawdza się powiedzenie – „Tylko łosie i jelenie szukają prawdy w TVNie” Jeśli chodzi o premiera to chyba dobrze że naszym krajem rządzi ktoś kto potrafi zarabiać pieniądze a nie nieudacznik co malował kominy. Jeśli chodzi kredyt to każdy wie co podpisuje wiadomo że raty mogą wzrosnąć takie są umowy kredytowe , ja mam raty malejące i teraz płace znacznie mniej praktycznie spłacam kredyt bez odsetek. Moi rodzice brali kredyt za Balcerowicza kiedy ludzie się wieszali i nie było żadnych wakacji kredytowych o których nie mówisz i nie mów że cos jest chore tylko bież się do roboty której jest pod dostatkiem i każdy może się przekwalifikować i zarabiać jak Morawiecki.

  • Tomzik

   2 października 2023 21:56

   Dobra, próbujesz rzeczowo polemizować, zatem jeszcze odpowiem. Nie słucham propagandy TVN, uważam się za dostatecznie inteligentną osobę, aby na podstawie różnych danych z internetu i telewizji oraz własnych obserwacji samemu wyciągać wnioski. Naprawdę media nie działają na mnie.

   Zacznijmy od tego kłamliwego TVN-u, Onetu itd. Na chłopski rozum – gdyby oni choć raz skłamali to Ziobro siedziałby im już dawno na plecach. Nie od dziś wiadomo, że PiS chciał zrobić wiele, aby wyeliminować niewygodne dla nich źródła informacji.

   PiS nie dzieli się z Polakami, zrozum to. 120 baniek to bajeczny majątek, do tego 2 miliardy na propagandę TVP, miliony na wille z jakichś dziwnych przetargów, na Rydzyka. To, że dostaniesz 500 złotych na dziecko albo kilkaset złotych jako 14. emeryturę (od dzieciaka pamiętam, że tzw. „trzynastki” wynosiły tyle samo co normalna pensja, stąd ich nazwa, zatem już samo nazywanie tych kilkusetzłotowych zapomóg 13. czy 14. emeryturą to zwykła propaganda) nie oznacza, że to dostajesz, bo najpierw ci to zabiorą (a nawet więcej). A to tylko mała część tego co się dzieje, jestem tego pewny. I tak jak pisałem – ja to rozumiem i się nie dziwię. Dziwię się tylko, że ludzie wierzą, że PiS jest czysty. Oni robią to już tak bezczelnie, że aż się robi słabo. Nigdy dotąd nie było takiej bezczelności, ja w każdym razie nie pamiętam, choć pamięcią sięgam do połowy lat 80. Nie rozliczają żadnych afer, dla publiki eliminują pionka, żeby ładnie wyglądało i co mniej mądrzy to łyknęli. Za chwilę ten pionek i tak ma inną fuchę.

   Co do podnoszenia pensji minimalnej – ładnie to brzmi, i wbrew pozorom naprawdę życzę każdej pani w kiosku, u rzeźnika, na poczcie czy z miotłą, aby żyło im się jak najlepiej. Ale trzeba zrozumieć, że ciągłe podnoszenie pensji „za darmo” powoduje wzrost kosztów dla pracodawcy a tym samym wzrost cen usług, które oferują. I właśnie głównie dlatego te ceny usług rosną, o czym wspomniałeś(aś). To jest koło zamknięte. Trzeba umieć znaleźć „złoty środek” i najlepiej i najskuteczniej robi to po prostu rynek. Sztuczne sterowanie nie prowadzi do niczego dobrego – wystarczy wspomnieć PRL, a nawet – daleko nie szukać – dzisiejsza sytuacja z paliwami, które mają cenę kompletnie nieadekwatną do sytuacji na rynku i są sztucznie zaniżone, co doprowadziło do ich braku. I nie powiesz mi, że tak kłamią w TVN, bo w ciągu weekendu widziałem co najmniej 4 stacje paliw, w których były tajemnicze „awarie”. Także tak – to jest wina PiSu, które ma w d… zasady wolnego rynku i gra pod publikę i zwyczajne kupuje głosy. I te głosy kupuje skutecznie, co niestety nie świadczy dobrze o naszym narodzie, bo to są bardzo tanie sztuczki.

   Jeśli chodzi o Spółki Skarbu Państwa – nawet nie poruszaj tego tematu, bo w tej chwili są obsadzone kolesiami z PiSu i regularnie płacą na partię w zamian za stołki prezesów.

   Jeśli chodzi o zaradnego premiera – jestem jak najbardziej za, szkoda tylko, że jego zaradność kończy się na jego portfelu, Polski niestety nawet nie dotykając. A jeśli Tusk taki nieudacznik to powiedz dlaczego PiSowcy mają taki ból d… że poszedł do Brukseli a tymczasem naczelnik, którego pilnuje za nasze pieniądze więcej policjantów (oczywiście nie oficjalnie, a jedynie po godzinach i hobbystycznie) niż było wczoraj na marszu w Warszawie siedzi grzecznie w swoim zaścianku i świata nie widział.

   A co do kredytu – ciężko z żoną pracujemy i stać nas na szczęście i na takie raty, więc nie wyjeżdżaj mi z tekstami, żeby zabrać się za robotę, bo nie sądzę, że chciał(a)byś zapieprzać po 20 godzin na dobę. I tak, wiedziałem co podpisuję. I uwierz, również wpadliśmy na pomysł wzięcia rat malejących, więc za kilkanaście lat na dzień obecny to już będą raty poniżej 2000 zł, ale obecnie wynoszą ile wynoszą. Wakacje kredytowe to śmiech na sali, i tak trzeba to spłacić, niewiele to zmienia. Można pokombinować z nadpłatą, ale w sytuacji kiedy bierze się go na budowę domu to raczej niewiele pomaga. No chyba, że wzorem typowych wyborców PiS mam siedzieć z d… na wypierdzianej kanapie w mieszkaniu od pomocy społecznej i cieszyć się, że PiS dał 500 na piwo, które przypadkiem nie podrożało tyle co normalne produkty spożywcze. Wszak nachlanymi i szczęśliwymi łatwiej sterować, czyż nie? Niestety dla mnie – mam nieco większe ambicje.

 32. ***** ***

  2 października 2023 15:12

  ***** ***

 33. Janina

  2 października 2023 15:41

  Na stronach internetowych coraz więcej określeń jako wojennych dla zwykłych pokojowych: Wielkie ciepło stoczy walkę z wiatrem i przymrozkami. Bomba cieplna od środy, Nad Polską będzie dochodziło do coraz częstszych starć nieprzyjemnej jesieni z gorącym latem, fronty będą się zmieniać, Bomba warzywna na patelni, itd

 34. Riusz

  2 października 2023 18:04

  Też się dziwię o jakiej oni mówią niewoli i o jaką wolność walczą. Przecież ich komentarze ciągle jeszcze tu są

 35. Norbert

  2 października 2023 18:07

  Jedyne co potrafią to osiem gwiazdek to jest program dla Polski A drugi w pralce

  • Tomzik

   2 października 2023 21:19

   Zawsze to 8, PiS ma natomiast 1 – Tusk.

   • Arleta

    2 października 2023 23:03

    Tomcik pusty jak bęben to znamienne dla targowicy

 36. Jerzy

  2 października 2023 23:08

  WyPOciny niejakiego tomcika to wypisz wymaluj wiedza z całego kłamstwa całej doby brak elementarnej wiedzy o ekonomii chłopcze spakuj tornister bo jutro do szkoły

  • Tomzik

   3 października 2023 09:40

   Panie Jerzy – ja skończyłem już etap kształcenia, ale Pan z tego co widzę zatrzymał się na etapie nauki czytania i pisania, bo nawet nie potrafi przepisać mojej ksywki. Chyba razem w ławce z panią Arletą pan siedzi i zajmujecie się stanowczo czymś innym niż nauka.

 37. Jerzy

  3 października 2023 17:08

  Ja ksztalciłem się w Polsce i na patriotę mnie wykształcili po jakości twoich wpisów i steku bzdur w nich zawartych można zapytać czy ksztalciłes się w Kacapi A walonki czy też otrzymałeś czerwonaku.

  • Tomzik

   3 października 2023 20:03

   Może i się kształciłeś, ale na pewno nie da się tego powiedzieć w czasie dokonanym. Jak się nie rozumie najprostszych mechanizmów rynkowych to najlepiej nazwać je bzdurami a człowieka, który o nich opowiada zwymyślać.

   Do czerwonych mi bardzo daleko, ale ty jako zwolennik obecnego czasu chyba jesteś całkiem blisko. Najśmieszniejsze jest to, że naczelnik wyzywa wszystkich od komunistów i kreuje się na wielkiego (nomen omen) prawicowca a tymczasem sprowadza nam kopiuj wklej czasy słusznie minione…

   BTW – patriota to trochę co innego niż zawzięty nacjonalista, ale tego też chyba nie dali rady wpoić…

 38. Jerzy

  3 października 2023 21:01

  Czasy i dokumenty i podpisy pokazuje nam RESET tam mówią dokumenty.Wiec swoje kłamstwa lewaku wsadź sobie i cytuj wyborcom zmarszczonego Helmufa może łykną bo na pewno nie mądrzy Polacy więc nie mierz innych swoja miarą chory czlowieku.

 39. Jerzy

  3 października 2023 21:05

  Apropo, naczelnikowi to możesz buty wyczyścić tovarzyszu.

 40. Tomzik

  4 października 2023 08:19

  Te dwa różne co miał założone przez ochronę? To jeszcze przy okazji ten zegarek do góry nogami też przepucuję… Żeby ładnie wyglądał jak już na tym Haroł się będzie przesiadał do kha kha Sztolholmu.

  Matce albo ojcu mogę buty wyczyścić, bo mam do nich szacunek. Ale nie jakiemuś staremu obcemu dziadu.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Ochotnicza Straż Pożarna w Błądzimiu koło Lniana to kolejna jednostka w powiecie świeckim, która dostała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Strażacy mają już jeden, ale... nie...

Wiadomości

29-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów "patrolówki" ze Świecia. Mundurowi znaleźli przy nim i zabezpieczyli woreczek foliowy z podejrzaną zawartością.

Wiadomości

Lata badań, miesiące niepewności i w końcu przełomowa decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia. Julia Tomza ze Świecia za kilka dni poleci na skomplikowaną operację serca.

Wiadomości

Z rankingu czasopisma "Wspólnota" wynika, że gmina Drzycim jest absolutnym liderem powiatu pod względem inwestycji w przeliczeniu na mieszkańca. Jak wypadły pozostałe gminy?

Wiadomości

Spółka Enea Operator informuje o planowanym wyłączeniu prądu w powiecie świeckim.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Ochotnicza Straż Pożarna w Błądzimiu koło Lniana to kolejna jednostka w powiecie świeckim, która dostała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Strażacy mają już jeden, ale... nie...

Wiadomości

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej gminy Świecie i Jeżewo może być kolejnym krokiem do stworzenia znacznie dłuższej trasy z korzyścią dla mieszkańców i turystów.

Wiadomości

Nocnym pościgiem za kierowcą zakończyła się akcja policjantów ruchu drogowego ze Świecia.

Wiadomości

Dostępny jest już kalendarz na 2024 r. ze zdjęciami urokliwych zakątków gminy Świecie. Autorzy wybranych fotografii odebrali w środę nagrody w Urzędzie Miejskim w...

Wiadomości

Podczas wtorkowej konferencji prasowej burmistrz Krzysztof Kułakowski i skarbnik Marzenna Rzymek przedstawili projekt budżetu gminy Świecie na 2024 r. Jego ostateczny kształt zostanie zatwierdzonych...

Wiadomości

29-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów "patrolówki" ze Świecia. Mundurowi znaleźli przy nim i zabezpieczyli woreczek foliowy z podejrzaną zawartością.

Wiadomości

Lata badań, miesiące niepewności i w końcu przełomowa decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia. Julia Tomza ze Świecia za kilka dni poleci na skomplikowaną operację serca.

Wiadomości

Z rankingu czasopisma "Wspólnota" wynika, że gmina Drzycim jest absolutnym liderem powiatu pod względem inwestycji w przeliczeniu na mieszkańca. Jak wypadły pozostałe gminy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama