Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wzrosła liczba zakażeń w gminie Jeżewo. Wójt: Nie obrzucajmy się obelgami!

W ciągu ostatnich 17 dni liczba osób zakażonych koronawirusem w gminie Jeżewo wzrosła trzykrotnie.

Udostępnij
jezewo

REKLAMA

Od razu jednak uspokajamy – nie chodzi tu o wielkie liczby. Badanie laboratoryjne potwierdziło występowanie wirusa u pierwszego mieszkańca 6 kwietnia.

- Obecnie mamy 3 potwierdzone przypadki zakażenia. Oprócz tego 27 osób zostało objętych kwarantanną – informuje Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

Reklama
Reklama

Wójt apeluje o rozwagę, a przede wszystkich o to, aby nie obrażać osób, które zostały objęte kwarantanną, czy u których stwierdzono zarażenie koronawirusem.
REKLAMA


- Nikt z nich nie uległ zakażeniu specjalnie, a osoby kierowane na kwarantannę mają zabezpieczyć zarówno zdrowie własne i swoich bliskich, jak również wszystkich nas, żyjących w jednym społeczeństwie – podkreśla Maciej Rakowicz.

Reklama
Reklama

Według ostatnich danych, w powiecie świeckim zakażonych koronawirusem jest 16 osób.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (10)

 1. Pani a

  23 kwietnia 2020 10:47

  Uwazam, że to jest chore gdy

  Uwazam, że to jest chore gdy ktoś kogoś traktuje jak zarazę gdy tylko się dowie, że dana osoba jest na kwarantannie..chociaż znam osoby, które tak się zachowują do innych osób myśląc, że wszyscy inni są potencjalnymi roznosicielami, a dane osoby na pewno innych nie zarażą..a czlowiek przy takich ludziach pomimo, że nie jest chory, to czuje się jak trendowaty… Ludzie opanujcie się , nikt nikogo nie chce zarazić specjalnie !!!

  • 111

   23 kwietnia 2020 14:01

   Dokladnie tak, a najgorsi sa

   Dokladnie tak, a najgorsi sa ludzie co codziennie laza po sklepach, wielu, a na fb pisza-zostan w domu-, Najwiecej maja do powiedzenia, najwiecej krytykuja innych.

  • Tomek z Jeżewa

   23 kwietnia 2020 15:31

   Tak są takie osoby które nie

   Tak są takie osoby które nie potrzebnie rzucają obelgami do osób na kwarantannie ale mam jedno prośbę do tych osób niech mówią osobom które dostarczają im rzeczy np kurierowi i podobnym osobom bo wiem że nie mówią 

  • Laskol4

   23 kwietnia 2020 20:35

   Niestety sporo jest takich

   Niestety sporo jest takich osób. Mówią i obrażają innych a może wystarczyłoby pomyśleć o sobie. Czy takiej osobie było by miło gdyby to ona była chora lub w kwarantannie i to o niej by się mówiło. W Laskowicach jest taka pani, która żyje z hejtowania wszystkich. 

 2. Spokojnie

  23 kwietnia 2020 11:55

  Proszę – bądźcie spokojni.

  Proszę – bądźcie spokojni. Koronawirus nie istnieje – dlatego tak mówię? Test jest absolutnie niemiarodajny. Każdy kto chce obudzić się z medialnej ściemy powinien zacząć od obejrzenia tego https://www.bitchute.com/video/4dKVm5WNLtpT/

 3. Plotas dolary USA

  23 kwietnia 2020 13:32

  Śmieje się w ryj tym

  Śmieje się w ryj tym wszystkim głupim ludziom co wierzą w ten koronocyrk… Masakra przez to Polska jest w miejscu jakim jest jak ludzie tępi łykają wszystko. 

  • Maniek

   23 kwietnia 2020 15:44

   Łyknij tabletki, bo przestają

   Łyknij tabletki, bo przestają działać. 

 4. hektor

  23 kwietnia 2020 16:11

  Nie bójcie sie wirusa on w

  Nie bójcie sie wirusa on w razie jak wydarzy sie scenariusz Włoski weżmie ze sobą z powiatu świeckiego 185 tyś ludzi ok 800 czlowieka na gminę. Bez obaw dalej latajcie do sklepu po 2 jabłka, kto wam zabroni. 

 5. Czas

  23 kwietnia 2020 19:25

  Czas najwyższy zakończyć na

  Czas najwyższy zakończyć na tym portalu możliwość komentarzy.

 6. he

  24 kwietnia 2020 12:48

  każdego kto rzuca obelgi na

  każdego kto rzuca obelgi na objetych kwarantanną czy na zarazonych oznaczyć na czole tatuazem w kształcie c..ja i to bedzie znak że będa zawsze ostatni na liście do respiratora

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama