Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dzięki ludziom dobrej woli pogorzelec z Sulnowa nie spędzi świąt w gołych ścianach zniszczonego domu

Niezwłocznie po pożarze, w którym mieszkaniec Sulnowa (gmina Świecie) stracił znaczą część dobytku, pojawili się ludzie, którzy postanowili mu pomóc. Zbiórkę darów koordynowała radna Iwona Karolewska.      

Udostępnij
ratowniocy

REKLAMA

W wyniku pożaru, który wybuchł 4 grudnia w domku jednorodzinnym w Sulnowie, mieszkający tam mężczyzna stracił spory fragment poddasza. Dodatkowo żywioł doszczętnie zniszczył garaż i łazienkę. Ucierpiały też pomieszczenia mieszkalne. 

Niemal jak zawsze w takiej sytuacji znaleźli się ludzie o wrażliwych sercach, którzy postanowili, że nie pozwolą mu spędzić świąt w tak ogołoconym domu. Równolegle ruszyły zbiórki pieniędzy za pośrednictwem witryny zrzutka.pl oraz darów rzeczowych.
REKLAMA

Koordynowanie tego ostatniego wzięła na siebie Iwona Krolewska, radna Rady Miejskiej w Świeciu i sekretarz powiatu.

- Zaczęłam od wpłaty pieniędzy, a później nagłośniłam na swoim facebokoowym profilu smutną historię pana Leszka - mówi Iwona Karolewska. - Tą drogą zgłosiła się do mnie jako pierwsza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świeciu, która dysponowała meblami, szafkami łazienkowymi, kranami i wykładziną, które zostały im po niedawno przeprowadzonym remoncie. Rzeczy były używane, ale jeszcze w dobrym stanie. Wkrótce potem wsparcie zaoferowała także Fundacja Makowo.
REKLAMA

Uzbierała się prawdziwa góra darów. Trzeba ją było jednak jakoś przetransportować do Sulnowa. Na tym etapie z pomocą przyszli druhowie z OSP Ratownik i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, która udostępniła przyczepę.

W czwartek wszystko zostało zawiezione na miejsce. Nadal trwa jednak zbiórka pieniędzy potrzebnych do remontu domu. Można je wpłacać na portalu zrzutka.pl. Do tej pory zebrano blisko 5 tys. zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama