Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  22°C / 11°C

Kuszenie biznesu. Miasto powiększa tereny inwestycyjne

Andrzej Pudrzyński
9 czerwca, 12:07
Do 25 ha zwiększy się strefa inwestycyjna Vistula Park II w Sulnowie, po tym jak Świecie dokupi dodatkowe grunty.
Gmina powiększy Vistulę Park II o blisko 4,5 ha z myslą o dużych inwestorach
Fot. Invest in Świecie

Miasto chce kupić 4,4 ha ziemi za 1,2 mln zł. Dlaczego, skoro obecne tereny Vistuli Park II są zagospodarowane dopiero w 40 proc.?

- Odbieram coraz więcej pytań od przedsiębiorców zainteresowanych dużymi inwestycjami. Potrzebują jednak na to działek powyżej 2-3 ha. Tymczasem, największa ma 1,7 ha. To spowalnia rozwój strefy – argumentowała na sesji rady miejskiej i w rozmowie z Extra Świecie Monika Budzowska, kierownik Wydziału Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Kierownik podaje przykład firmy z Irlandii, która chciałaby postawić zakład w Sulnowie, ale potrzebuje na to większej działki, niż gmina obecnie może jej zapewnić.
REKLAMA

Zdecydowana większość radnych przyjęła uchwałę w sprawie powiększenia Vistuli Park II.

Przedsiębiorcy inwestujący w strefie mają do dyspozycji gotową infrastrukturę (drogi wewnętrzne, wodociąg, kanalizację, gaz, energię elektryczną). Plusem jest też szybki dojazd do drogi krajowej nr 91 i autostrady oraz ulgi i zwolnienia w podatku od nieruchomości.

- Zwolnienia przyznawane są przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają działalność, ponieśli nakłady inwestycyjne oraz chcą zatrudnić lub zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 20 osób spośród mieszkańców naszej gminy. Zwolnienia dotyczą gruntów, budowli i powierzchni w budynkach nowo wybudowanych – wylicza Monika Budzowska.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (9)

Bardzo dobrze, poważne firmy potrzebują tylko dużych terenów. 

Odpowiedzi: 0

Nikt nie mówi że to zasługa pana Woźniaka

Odpowiedzi: 2

A niby co Woźniak zrobił w tej sprawie?

Odpowiedzi: 0

D. W. od początku był przeciwny Vistuli Park I i II. I w tej sprawie nic nie zrobił. Woli kolej by nią jeździć na wycieczki do Trójmiasta bo ma tam mieszkanie co zawarł w zeznaniu finansowym. 

Odpowiedzi: 0

Ciekawa obcja tylko nie na te czasy kiefy .pozwolono na zabudowę mieszkalną.Kłuci się  to z logicznym myśleniem.,Przemysł albo sypialnia Świecia 

Odpowiedzi: 1

Kiefy twoja obcja kłuci się z językiem polskim, lepiej nie "gryzmol"

Odpowiedzi: 0

Z tego co widziałam to na działkach nie ma ani prądu ani gazu. Przedsiębiorcy sami muszą o to zadbać. Po drugie taka strefa inwestycyjna a nie ma żadnego dostępu do szerokopasmowego internetu. Ciekawe jak firmy mają bez tego działać w dzisiejszych czasach? I dodatkowo brak komunikacji miejskiej. 

Odpowiedzi: 1

Jak komunikacja była to ciekawe czy zainteresowałeś ilu ludzi tym jeździło bo byłem świadkiem jak z busów wyglądały raptem dwie osoby i to dzień w dzień. 

Odpowiedzi: 0

Ja się nie znam i nie wiem ile terenu łącznie zostało wolnego na VPII ale jeślij firma potrzebuje dużego terenu to nie może zająć kilku działek?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz