Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Diamentowi liderzy z powiatu świeckiego. Jakie firmy znalazły się w rankingu?

Andrzej Pudrzyński
3 lutego, 09:12
Magazyn „Forbes” po raz kolejny ogłosił ranking najlepiej rozwijających się firm w kraju. Są wśród nich także nasze miejscowe „diamenty”.
Schumacher Packaging z Poledna jest na czele rankingu w wojewódzywie kujawsko-pomorskim
Fot. materiały prasowe

Wyróżnione przedsiębiorstwa są podzielone według województw. Dane dotyczą 2019 r., a więc okresu sprzed pandemii, która jednym branżom zaszkodziła bardzo, a innym w niewielkim stopniu lub wcale.

Tytuł Diamentów Forbesa przyznano największym firmom w kraju. Nie ma wprawdzie wśród nich przedstawicieli z powiatu świeckiego. Kilka z nich znalazło się jednak wśród najbardziej dynamicznych w województwie kujawsko-pomorskim.

W kategorii przychodów powyżej 250 mln zł na czwartym miejscu jest Schumacher Packaging z Poledna, producent opakowań z tektury. W 2019 r. spółka miała sprzedaż na poziomie 460 mln zł, osiągając 33,7 mln zł czystego zysku (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 31,3 proc.).
REKLAMA

Na szóstym miejscu w województwie w tekj samej kategorii znalazł się kolejny producent opakowań z tektury, Bart z Sulnowa ze sprzedażą ponad 298 mln zł i zyskiem prawie 28,8 mln zł  (wzrost o 19,9 proc).

W kategorii firm o przychodach od 5 do 50 mln zł, na 14 miejscu w województwie uplasował się Sawogaz z Wiąga, specjalizujący się w naprawie wyrobów metalowych. Firma miała w 2019 r. 30,5 mln zł przychodu i blisko 4,5 mln zysku netto (wzrost o 90,5 proc.).

Spółka H 500 ze Świecia (powiązana z Polomarketem) zajęła 21 lokatę w Kujawsko-Pomorskiem osiągając 7,1 mln zł sprzedaży i 310 tys. zł zysku (wzrost o 65 proc.).
REKLAMA

Na 106 pozycji jest Abrava ze Świecia (holdingi finansowe) ze sprzedażą na poziomie 7,14 mln i 290 tys. zł zysku (wzrost prawie 22,6 proc.).

Synak Meble ze Świecia znalazł się na 111 miejscu z blisko 7,8 mln zł sprzedaży i 760 tys. zł zysku (wzrost o prawie 22 proc.).

Sprzedażą w wysokości 33,8 mln zł i 3,74 mln zł zysku (wzrost o 16 proc.) może pochwalić się spółka Intro-Packman z Jeżewa (produkcja worków papierowych, dystybucja opakowań). Dało jej to 167 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl