Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Nie o takim debiucie marzyli nasi futsalowcy

red
17 listopada, 08:13
W pierwszym, historycznym meczu w II lidze, zespół Futsal Świecie przegrał na wyjeździe z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 2:3 po golu straconym w ostatniej sekundzie w kuriozalnych okolicznościach.
To nie był udany mecz dla Futsalu Świecie
Fot. nadesłane

Kibice w Świeciu długo czekali na oficjalny debiut w II lidze futsalu swojego zespołu. Mecz pierwszej kolejki w której przeciwnikiem miał być Futsal Gostyń został przełożony, tak więc ekipa ze Świecia swój debiut zaliczyła dopiero w ramach drugiej kolejki wyjazdowym meczem ze Starogardem Gdańskim.

Udana pierwsza połowa

Pierwsza połowa przebiegła po myśli ekipy ze Świecia. Historycznego, pierwszego gola w rozgrywkach zdobył dla Futsal Świecie Dawid Bocian. Kilka minut później ten sam zawodnik asystował przy bramce na 2:0 autorstwa Macieja Śliwińskiego. Nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki, jaka miała się rozegrać w drugiej połowie. Po przerwie gospodarze ruszyli z impetem do ataków, choć świecianie również mieli swoje sytuacje.

Kilkukrotnie groźnie na bramkę Starogardu strzelali Patryk Kiełpiński i Maciej Góra. Po przerwie między słupkami bramki świecian doszło natomiast do zmiany. Daniel Semrau ustąpił miejsca Bartoszowi Piotrowskiemu. Gospodarze naciskali coraz bardziej i wreszcie zdobyli gola kontaktowego, po skutecznej dobitce. Po paru minutach gracze Beniaminka dopięli swego i doprowadzili do remisu 2:2.

Dramatyczna końcówka

Sama końcówka była już bardzo dramatyczna. Na 20 sekund przed końcem meczu świecianie zdobyli bramkę, ale sędzia dopatrzył się faulu w ataku i na domiar złego ukarał drugą żółtą kartką Szymona Kocieniewskiego. Gospodarze wzięli przerwę na żądanie i zaplanowali pieczołowicie ostatnią akcję meczu. Po wymianie kilku podań, Beniaminek zdobył gola dosłownie w ostatniej sekundzie spotkania!

Jak czytamy jednak na profilu FB Futsal Świecie, bramka padła w co najmniej problematycznych okolicznościach, ponieważ nie zawyła końcowa syrena, a czas leciał sobie dalej aż do 20’12 min. Gospodarze radowali się ze zwycięstwa, a zdenerwowani świecianie domagali się anulowania bramki. Sędziowie po chwili wahania wznowili jednak grę, dając drużynie ze Świecia ostatnią sekundę na dokończenie meczu. Oczywiście wynik nie uległ już zmianie.

W ten sposób Futsal Świecie przegrał w swoim debiucie w II lidze. Kolejne spotkanie futsalowcy rozegrają 20. listopada we Wrześni. Pierwszy mecz w Świeciu odbędzie się natomiast 28. listopada. Rywalem Futsal Świecie będzie KKF Konin.

Beniaminek Starogard Gdański – Futsal Świecie 3:2 (0:2)

Bramki dla Futsal Świecie: Dawid Bocian, Maciej Śliwiński

sportatextraswiecie [dot] pl