Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Topory i piły poszły w ruch. Na zamarzniętym jeziorze zrobiło się gorąco [zdjęcia]

Marek Wojciekiewicz
20 lutego, 21:19

Po trzyletniej przerwie, w sobotę na jeziorze w Topolnie (gmina Pruszcz) odbył się konkurs wycinania lodowych brył. Ani odwilż, ani pandemia, nie pokrzyżowały planów pasjonatów.

Wycięte bloki lodu układano na sankach i przewożono na brzeg
Fot. Marek Wojciekiewicz

REKLAMA

- Trochę chlupie, ale jest bezpiecznie. Lód ma ponad 30 cm grubości - uspokajał Jarosław Pająkowski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. - Wydobyty lód trafi do lodowni przy młynie w Grucznie. Będzie też przydatny do trzech odrestaurowanych szaf lodowych znajdujących się w Chrystkowie.

Lodownia to głęboka piwnica, pozwalająca przechowywać lód nawet do końca lata, a szafy lodowe, to rodzaj dawnej lodówki. Jedna bryła lodu zapewniała chłodzenie produktów żywnościowych co najmniej przez trzy doby.
REKLAMA

W konkursie wystartowało siedem dwuosobowych drużyn. Najszybciej z wydobyciem trzech lodowych brył uporali się Łukasz Karpusiewicz i Paweł Adach. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Wałdowie i Grucznie, którzy na koniec dali pokaz swoich ratowniczych umiejętności.

Organizatorami sobotniego cięcia lodu w Topolnie byli Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą, sołectwo wsi Topolno i stowarzyszenie Topolanki.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz