Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Znowu sypnęło śniegiem. Na ulice Nowego wyjechały pługi i piaskarki [zdjęcia]

red
18 lutego 2021, 13:08
W poniedziałek zimowe obrazki w Nowem były takie same, jak w całym powiecie świeckim: gęsto sypiący śnieg, ciężarówki, które miały problem z podjechaniem nawet na małych wzniesieniach oraz sprzęt do odśnieżania krążący między wolno sunącymi autami.
PUM, który odpowiada za odśnieżanie gminnych ulic w Nowem, ma w tym roku pełne ręce roboty
Fot. Jan Plit

REKLAMA

Jak w całym powiecie, pojawiły się też głosy niezadowolenia na zbyt wolne odśnieżanie. Firmy wszędzie tłumaczą się tak samo: co z tego, że odśnieżymy jakąś ulicę, skoro w ciągu pół godziny napada tyle śniegu, że znowu trudno nią przejechać.

Za odśnieżanie ulic podlegających gminie odpowiada w Nowem Przedsiębiorstwo Usług Miejskich. Na terenach wiejskich gmina ma podpisane umowy z trzema osobami, którym podlegają wytyczone rewiry:

  • Witold Krzemiński: Gajewo / Gajewo Zabudowania / Osiny / Głodowo / Zdrojewo / Kończyce;
  • Rafał Szczeciński: Milewo/ Milewko/ Twarda Góra/ Przyny/ Rychława/ Kończyce/ Pastwiska/ Górne Morgi/ Mały Komórsk – Gajewo, Zdrojewo/ Tryl/ Mątawy;
  • Piotr Szambowski: Bochlin / Bochlin Radziejewo / Kozielec.

W gminie Nowe jest też sporo dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych, za których stan nie odpowiada gmina. Wykaz dróg i ich zarządców publikowaliśmy tutaj.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl